Sacrum Profanom, Agencja kreatywna Bezmiar Możliwości oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie zapraszają na koncert, który 17 listopada odbędzie się w Cerkwi św. Jerzego.

Wyjątkowy koncert międzynarodowego RW Trio odbędzie się w ramach trasy Sunset Tour.

RW Trio to intrygująca mieszanka, to miejsce gdzie spotyka się tradycja afrykańska, muzyka klasyczna i improwizacja czyli to czym jazz mógłby być dzisiaj, ale (chyba?) nie jest.
Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej wyprawy w nieznane dotychczas brzmienia.

We wrześniu 2022 roku ukazał się ich debiutancki album „Sun”. Całość jest zapisem koncertu nagranego na żywo w studiu Radia Gdańsk. Kompozycje Romana Wróblewskiego, wzbogacone dźwiękami wiolonczeli, na której gra Weronika Kulpa, czerpią z klasycznej tradycji pełnymi garściami.

Trzecim ważnym ogniwem zespołu, jest doświadczony perkusista flamenco Luati Gonzalez. Ten urodzony w Kadyksie wirtuoz perkusji, wnosi do projektu dużą dawkę energii, a jego ognisty temperament, charakterystyczny dla południowo hiszpańskich muzyków, dodaje dużo ciepła i specyficznej barwy.

Na debiutanckiej płycie znajdują się kompozycje czerpiące z tradycyjnych, zachodnioafrykańskich rytmów, takich jak gwinejskie kuku (tytułowy utwór „Sun”), senegalskiego rytmu kotoba lub z tradycji bliskiego wschodu w postaci rytmu saidi, o jaki oparty jest utwór „Kuba”.

Po trzech bardzo udanych, częściowo wyprzedanych trasach koncertowych w Polsce i Portugalii, trio zdobyło solidną rzeszę fanów i pracuje nad nowym materiałem na drugą płytę. Część z nowych kompozycji będzie premierowo zaprezentowana w Łodzi.

Skład zespołu:
Roman Wróblewski – piano
Weronika Kulpa – wiolonczela
Luati Gonzalez – perkusja

Live video z wyprzedanego koncertu w Sopocie:

Bilety w cenie 50,- PLN
Bilety do nabycia – https://www.bilety24.pl/…/1232-roman-wroblewski-trio…

W cenie biletów poczęstunek i niespodzianki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *